MG Boards

KARGO VE SİPARİŞ

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından www.altinpet.com 'da belirtilen gönderim süresi içinde anlaşmalı kargo firmalarına teslim edilen siparişler, Türkiye genelinde, en geç 2 iş günü içinde (bazı illerde süre değişebilir) adresinize ulaştırılır. Bazı bölgelerde şubelerin bulunmaması sebebiyle ürünler teslim alınmak üzere şubelerde bekletilir. 


Taşıma Ücretleri: 

Kargo ücreti firmamıza aittir.

Gönderim süresi: Sipariş alındıktan sonra kargoya verilmesine kadar geçen süredir. 

İs günü: Hafta içi, Pazartesi-Cuma, saat 17:00 ye kadar olan süre zarfıdır.

Gönderim Süresi: 

Gönderim süresi, daha sipariş verilmeden önce alışveriş sepetinde görülebilir. Sadece stok ürünlerinin bulunduğu stok siparişlerinde gönderim süresi iş günü olarak ortalama 2 iş günüdür. Stoksuz ürünlerde termin süresine bağlı olarak da süre uzayabilmektedir.

Bir sipariş ancak ödemesi yapıldıktan sonra onaylanır ve alınmış sayılır. Gönderim süresi, ödemenin hesabımıza geçtiği iş gününden itibaren siparişin kargoya verilmesine kadar geçen süredir. 

Ödeme:

www.altinpet.com ’da internet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken "Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nIn kendisine teslim edilmiş ürünü 10 gün içinde SATICI’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

ALICI kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve ALICI arasındaki "Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Siparişin Gönderimi Gecikirse Ne Olur?

Herhangi bir nedenle bir sipariş, önceden belirtilen süre içinde gönderilemiyorsa durum müşterinin www.altinpet.com üyelik mail adresine   e-mail ile bildirilir. Müşteri belirtilen ek gün kadar beklemeyi, veya siparişi iptal etmeyi tercih edebilir. Siparişini iptal eden müşteriye ödemiş olduğu sipariş tutarı iş günü geçirilmeden iade edilir (kredi kartlı ödemeyse kredi kartına, havale/EFT ödemesiyse banka hesabına, bonus ödemesiyse bonus hesabına). 

Siparişi Yapan Adreste Bulunamazsa Ne Olur? 

Kargo firması, teslimatı yapmak üzere geldiği gün adreste paketi teslim almaya yetkili kimseyi bulamazsa, kapıya paketin bölge sorumlusu şubeden alınması için bir not bırakır. 3 gün içinde şubeden alınmayan paketler  www.altinpet.com 'a geri gönderilir. Kargo firmasının, çalışma sistemi gereği, ek ödeme yapılsa dahi, paketi ikinci kez adrese getirme servisi yoktur. 

Kargo Sorunlari İçin Nereye Başvurabilirim ? 

Kargo ile ilgili sorunlarınızı (gecikme, hasar, eksik vs.), mutlaka Sipariş No belirterek info@altinpet.com adresine bildiriniz. 

Kargo firmalarının adrese teslimat yapmadığı istisna bölgeler: Belde, Bucak, Köy ve Mevkiler, Askeri Kurumlar(Orduevleri,Komutanlıklar vb.)  

Öğrenci Yurtları, Öğrenciye gönderilen paketleri almayan bazı üniversiteler,

Adrese teslim edilemeyen paketler müşteriye en yakın kargo şubesinde bekletilir ve teslim alınmaları için kargo şubesinden müşteriye telefon

edilir. 

Kargo ve Taşıma Bilgileri: 

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından altinpet garantisi ile size teslim edilecektir. Satın aldığınız ürünler telefon ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-mail size yollanacaktır. 

Kesinleşen siparişler kargo şirketleri aracılığı ile teslim edilmektedir. Bazı illerde teslimat süreleri farklı olup telefonda size belirtilen sürelerde teslim edilecektir. 

Ürün fiyat ve bilgilerinde oluşabilecek yazım hataları söz konusu olduğunda altinpet  kayıtlarındaki bilgi ve fiyatlar geçerlidir. Sevkiyat tarafınıza teslim edilmek üzereyken kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz. 

Kargo yetkilisi görevini yerine getirdikten sonra ortaya çıkabilecek hasar, kırık vb. durumlardan müşterinin sorumlu olduğunu unutmamalısınız.